Zakładki:
1. STRONY MIEJSKIE:
2. Z OKOLICY:
3. BLOGI MIEJSKIE:
4. TUTAJ ZAGLĄDAM:
5. KONTAKT:

statystyka


Creative Commons License
Zdjęcia są dostępne
wg licencji Creative Commons
-Podanie autorstwa
("fotoprzemysl.blox.pl")
-Użycie niekomercyjne
-Bez utworów zależnych
2.5 Polska
.


Blogowisko.org
Najlepsze Blogi
czwartek, 30 kwietnia 2009
Okno VII

08:57, kankingla , DETALE
Link Komentarze (3) »
wtorek, 28 kwietnia 2009
Referendum nieważne!

W niedzielę, 26 kwietnia odbyło się referendum w sprawie rewitalizacji Rynku Starego Miasta. Tutaj można zobaczyć wyniki głosowania: http://www.przemysl.pl/nasze_miasto/10485.html

Niska frekwencja świadczy o niedoinformowanym społeczeństwie, czy raczej o lenistwie wyborczym? Być może sprawdziła się życiowa prawda mowiąca o tym, że jeżeli komuś na czymś nie zależy, to poprostu o to nie dba? http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34975,6547372,Miasto_nie_zadbalo_o_promocje_referendum.html 

19:56, kankingla , RÓŻNE
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 27 kwietnia 2009
Władycze

W Przemyślu, tak jak w wielu innych miastach odnajdziemy trochę zaniedbanych ulic czy uliczek, mniej lub bardziej urokliwych. Takie malownicze zakątki zdarzają się tutaj bardzo często. Do nich należy ulica Władycze, która ma swój własny, specyficzny charakter.

Swój początek ma ona w pólnocno - wschodnim narożu Placu Niepodległości. Kręta i pnąca się pod górę mija pozostałości po dawnych murach miejskich i biegnie wzdłuż murów klasztornych Ojców Karmeltów.

niedziela, 26 kwietnia 2009
Okno VI

18:15, kankingla , DETALE
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 kwietnia 2009
Pod górę - Waygarta

środa, 22 kwietnia 2009
Słowackiego 13 c.d.

Jedna z kilku kamienic secesyjnych zlokalizowanych przy Bibliotecznej, chociaż ta pochodzi z późniejszego okresu, już z akcentami modernistycznymi. Ponizej fragment fasady od ullicy Słowackiego.

Na codzień znana przez mieszkańców miasta z wielkiej sieni przejazdowej, pokonywanej pieszo żeby skrócić sobie drogę ze Słowackiego przez Bliblioteczną aż do Dworskiego.

Od jakiegoś czasu zamknięta przez mieszkańców, żeby się nie wyniszczyła do końca. Odrestaurowano i pozamykano wielkie bramy wjazdowe. Teraz to co najcenniejsze będzie chronione.

W sieni zachowała się oryginalna posadzka zrobiona z ciosów drewnianych osadzanych w gruncie (później zalewanych dla stabilności podłoża smołą) oraz kolorowa, bogato zdobiona ceramika o różnych motywach roślinnych.

Wchodząc na balkon od strony podwórka widzimy to co poniżej. Mały zaułek Bibliotecznej, zamknięty poprawej budynkiem biblioteki miejskiej a po lewej rzędem kamienic. Ta na pierwszym planie to jedna z najładniejszych wybudowanych w secesji, z bardzo bogatym detalem elewacyjnym w formie roślinnej.

wtorek, 21 kwietnia 2009
Słowackiego 13

czwartek, 16 kwietnia 2009
Secesyjnie

Powyżej detal balkonu z kamienicy przy Placu Konstytucji na Zasaniu. Niedługo się zazieleni.

10:02, kankingla , ZASANIE
Link Komentarze (1) »
środa, 15 kwietnia 2009
Plac Na Bramie i gmach banku...

...u zbiegu ulic Mickiewicza i Dworskiego.

wtorek, 14 kwietnia 2009
Klasztor Benedyktynek

15:13, kankingla , ZASANIE
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2