Zakładki:
1. STRONY MIEJSKIE:
2. Z OKOLICY:
3. BLOGI MIEJSKIE:
4. TUTAJ ZAGLĄDAM:
5. KONTAKT:

statystyka


Creative Commons License
Zdjęcia są dostępne
wg licencji Creative Commons
-Podanie autorstwa
("fotoprzemysl.blox.pl")
-Użycie niekomercyjne
-Bez utworów zależnych
2.5 Polska
.


Blogowisko.org
Najlepsze Blogi
wtorek, 01 stycznia 2013
***Szczęśliwego Nowego Roku !!!***

Przemyśl, Sylwester 2012

niedziela, 14 października 2012
Iluminacja Placu Niepodległości

W przeddzień święta papież doczekał się (chociaż na chwilę) zmiany otoczenia. Sami oceńcie jak to wypadło. Mnie kolory wprawiły w lekkie osłupienie ;) Poniżej kilka fotek.

Iluminacja Placu Niepodległości, Przemyśl

Dodam jeszcze, że elementami iluminacji był pomnik, drzewa oraz sama wieża zegarowa (Muzeum Fajek i Dzwonów).  Dodatkowy efekt zapewniła lekka mgła oraz duszący dym opadający znad dachów otaczających kamienic...

Iluminacja Placu Niepodległości, Przemyśl

Iluminacja Placu Niepodległości, Przemyśl

poniedziałek, 01 października 2012
The city of Przemyśl

Przemyśl, become a Fan

poniedziałek, 03 września 2012
Koziołek Matołek :)

Przemyśl, Koziołek Matołek

... czyli koniec wakacji i pierwszy dzień w szkole. Powyżej słynny mural z lat 90` na SP 11. Pozdrawiam wszystkich absolwentów i grono pedagogiczne! ;)

piątek, 06 kwietnia 2012
***

Przemyśl

niedziela, 29 stycznia 2012
Dworca ciąg dalszy

Tym razem sesja zdjęciowa w mroźnym zimowym plenerze... W dzień budynek prezentuje się niemniej okazale, chociaż w innym świetle ;) Poniżej elewacja frontowa, wnętrza i detale.

Przemyśl, Dworzec Główny

Przemyśl, Dworzec Główny 

Przemyśl, Dworzec Główny 

Przemyśl, Dworzec Główny

Przemyśl, Dworzec Główny 

czwartek, 26 stycznia 2012
Nowe życie Dworca!

Po długiej przerwie renowacyjnej gmach Dworca Głównego został dzisiaj uroczyście otwarty. Wnętrza zachwycają, każdy detal wykonano z największą dbałością. Wymieniona została cała infrastruktura techniczna budynku, zrobiono nowoczesne instalacje i pięknie podświetlono. Na razie wszystkie sale oprócz sali głównej i poczekalni są niezaadaptowane, lecz chyba nie na długo. Dworzec odzyskał dawny blask. Możecie to ocenić sami, najlepiej na żywo. Dla tych, którzy z róznych przyczyn nie mogą zamieszczam fotorelację w odcinkach. Na razie zdjęcia nocą.

Przemyśl, Dworzec Główny

Powyżej elewacja główna budynku dworca od strony Placu Legionów. Ponizej detal fasady z tarczą zegara oraz wnętrze sali głównej z kasami biletowymi.

Przemyśl, Dworzec Główny 

Przemyśl, Dworzec Główny 

czwartek, 20 maja 2010
Groźna rzeka San...

Zdaje się, że powódź w tym roku na wiosnę ominie Przemyśl i nie będzie poważnych strat. Dziś poziom wody w Sanie jest o wiele niższy od wczorajszego:

rzeka San Przemyśl

rzeka San Przemyśl

rzeka San Przemyśl

środa, 11 listopada 2009
Święto Niepodległości

Dziś świętujemy 91 rocznicę odzyskania niepodległości. Jak co roku w Przemyślu oficjalne uroczystości odbywają się między innymi przy pomniku Orląt Przemyskich. W tym roku aura nie dopisała i podkreśliła charakter uroczystości. W Polsce chyba ludzie cieszą się "inaczej" z wolności...

Przemyśl, Święto Niepodległości

Przemyśl, Święto Niepodległości

Przemyśl, Święto Niepodległości

wtorek, 11 sierpnia 2009
Rynek 15

Kamienica Hildów (zwana także Stramszewiczowską) odzyskała swój dawny blask. Ta usytuowana w południowej pierzei Starego Rynku perełka świeci teraz pełnym blaskiem. Jej renesansowa fasada zawsze wyróżniała się od pozostałych kamieniczek smukłą, wyraźnie podzieloną wertykalnie przez pilastry sylwetką z odważną kolorystyką (poprzez nasycony niebieski z żółcienią).

Podczas renowacji zostały odsłonięte malowidła ścienne wykonane metodą sgraffita (znaną również z dekoracji elewacji zamku w Krasiczynie), przywrócono dawny układ okien oraz manierystyczne, pięknie zdobione opaski okienne. Większość fasady (za wyjątkiem parteru) ozdobiona jest bogato motywami roślinnymi. Na trzecim piętrze rysują się dwie charakterystyczne arkady z postaciami (zdjęcia poniżej). 

Przemyska Starówka czeka na  więcej takich profesjonalnych renowacji. Nie każda kamienica poszczycić się może tak bogatą dekoracją, lecz każda zasługuje na godne prezentowanie swoich walorów. Przyrynkowe kamieniczki tańczące w różnorodnym, kolorowym tańcu...

 
1 , 2